Vinná karta

Carmenére Collection  – Reserva 2018

Hugo Casanova, Maule Valley, Chile

Rodina Casanova pochází ze severu Itálie a její první členové přijeli do Chile na konci 19. století s cílem pokračovat v ušlechtilé tradici výroby vynikajících vín. Eliseo Casanova získal statky „Batuco“ a Beautiful valley” v údolí Itata, kde začaly jeho sny. Následně rodinu velmi zaujaly výjimečné podmínky pro pěstování vinné révy v regionu Maule, kde koupili „panství Purisima“.

Víno z národní odrůdy Carmenére v kategorii „Reserva“ je již od samotných prací na vinici vytvářeno s myšlenkou, která v plné kráse předvádí a zdůrazňuje typičnost této úžasné a mnohdy neprávem opomíjené odrůdy vinné révy, která našla v Chile svůj druhý domov. Odrůda původně zasazená ve francouzské oblasti Médoc, se tam dnes vyskytuje jen zřídka, i když je považována za jednu ze šesti původních hroznů v Bordeaux.

Tady často až „pedantská“ důslednost ve vinici i ve sklepě společně s unikátním podnebím, tak příznačným pro chilské vinohrady a vhodným půdním profilem vytváří velmi sofistikovaný resultát.

Cena: 365,-

Middelvlei – Cabernet Sauvignon 2018

Middelvlei, Stellenbosch, Jižní Afrika

Historie vinařství Middelvlei sahá do roku 1919, kdy koupili Middelvlei dva bratři, Marthinus a Niels Momberg, a přestěhovali své rodiny na farmu.

Farma je situována v samotném srdci regionu Stellenbosch, na úpatí malebného údolí Devonu a s výhledem na pohoří Bottelary. Bratři Ben a Tinnie Momberg dnes plně využívají své bohaté vinařské znalosti, které jim byly předány prostřednictvím tří generací vinařů, aby vytvářeli vína výjimečné kvality a reputace.

Krásná 160 hektarová farma je proslulá zvláště svými červenými víny. Ve sklepě se nachází 300 dubových sudů připravených pro plnohodnotné nazrávání kvalitních vín, které jsou převážně francouzské provenience, s malým výběrem amerického dubu, který poskytuje další variaci při vývoji struktury u určitých vín.

Hluboká důvěra v myšlenku, že tradiční metody, pečlivá pozornost věnovaná detailům, a to jak na vinici, tak ve sklepě má zcela zásadní vliv na podobu finálního vína.

Možná to, co chybí v okázalosti, si více než vynahradíte kvalitou a rustikální autenticitou, tedy tím, čím se vína Middlelvlei odlišují.

Barva vína je velmi intenzivní, s bohatým a pestrým aromatickým profilem sestaveným z tónů tmavých třešní a ostružin, jenž se luxusně obtáčí kolem zralých tříslovin a bohatého až zemitého těla. Chuť vína je harmonická a hladká s vytrvalou dochutí na patře.

Cena: 365,-

Vinná karta Znovín Znojmo